Comments: 28 (Discussion closed)
  • #28

    Чебан Світлана (Thursday, 28 January 2021 17:28)

    Дякую автору за корисну інформацію. Стаття написана в доступній формі. Приєднуюсь до автора і попередніх коментарів в питанні очного формату спілкування між вихователем, дітьми та батьками. Тільки такий формат є найбільш дієвим в дошкільній освіті.

  • #27

    Тетяна Ткаченко (Tuesday, 26 January 2021 17:19)

    Повністю погоджуюся з Людмилою Непоможець. Яким би цікавим не був матеріал для дистанційного навчання, він ніколи не замінить живого спілкування. Тим більше, в ДОШКІЛЛІ. Адже найголовніше наше завдання не скільки навчити, скільки соціалізувати дитину для подальшого життя. Віддалено цьому не навчиш, нажаль...

  • #26

    Людмила Непоможець (Tuesday, 26 January 2021 09:19)

    Стаття дуже цікава і актуальна для педагогів і батьків. Тетяна Миколаївна надала корисну інформацію,щодо користування і дозування дітьми гаджетів та ТЗН. Гарнно описала найпоширенішу соц.мережу Viber,через яку більшість з нас рекомендували завдання для дітей і отримували звіти. Моє бачення: дистанційне навчання ніколи не замінить дітям навчальну установу,дитячий колектив,живе спілкування з одноллітками.При постійному дистанційному навчанню,ця освіта не дасть високих знань дітей і резуьтатів,тому вважаю,що це тимчасово. Я за живе спілкування!!!

  • #25

    Тетяна Ткаченко (Thursday, 21 January 2021 21:25)

    Дякую Людмилі за пораду. Ми перепробували декілька варіантів і зупинилися на мобільному додатку Viber. Він охоплює стовідсотково батьків групи. Надсилаємо текстові повідомлення, відео, фотозвіти. Батьки в захваті. Соцмережею Facebook користується тільки 20% наших батьків.

  • #24

    Людмила Ткаченко (Thursday, 21 January 2021 20:39)

    Гарна,змістовна стаття.Дякую.
    У соціальній мережі Facebook можна створити закриту групу для батьків.Інформацію будуть бачити тільки учасники групи.Дуже цікаво-спробуйте.Успіхів .

  • #23

    Ольга Коломієць (Wednesday, 20 January 2021 17:01)

    Зміст статті викладено чітко і зрозуміло. Автор висвітлює переваги та недоліки дистанційного навчання виходячи з практичного досвіду. Можна опрацювати безліч платформ, так, для самоосвіти це корисно. Але, погоджуюсь з коментарем Токар Н., для онлайн-заняття з дошкільниками не всадиш одночасно всіх дітей та батьків перед монітором на 5 хвилин. Найдієвіше надсилати батькам посилання, коротенькі презентації (бажано з анімацією, щоб дітям було цікаво). Дійсно, батькам вирішувати в який час і в якому форматі займатися з дітьми.

  • #22

    Токар Наталія (Wednesday, 20 January 2021 16:48)

    Змістовна, актуальна стаття. Дякую за розміщення нормативної бази, на яку треба опиратися. Адже вона відіграє вирішальну роль у підготовці матеріалів. Погоджуюсь з автором, що онлайн-формат не придатний для дітей-дошкільників. В першу чергу ми співпрацюємо з батьками, надаємо їм поради, рекомендації, консультуємо. Батьки, враховуючи заняття з дітьми-школярами, різні побутові ситуації, самі вирішують коли і яку інформацію подавати своїм дітям. Неможливо зібрати біля екрану монітору всіх дітей групи разом з батьками одночасно.

  • #21

    Тетяна Ткаченко (Wednesday, 20 January 2021 12:33)

    Щодо коментаря Руслани Степаненко (Tuesday, 19 January 2021 18:02) вважаю, що як в сільській, так і в міській місцевості дистанційна освіта в дошкіллі має виглядати у формі коректної підборки порад та рекомендацій для батьків згідно вікових особливостей дітей. Наголошую: для батьків. А вже дорослі мають вирішувати коли, як і в якій кількості подавати інформацію своїм дітям, враховуючи їх фізичні та психологічні особливості. Все дуже індивідуально.

  • #20

    Руслана Степаненко (Tuesday, 19 January 2021 18:02)

    Доброго вечора. Стаття досить змістовна та грунтовна. Хотілося б дізнатись власну думку автора щодо перспективи використання дистанційної освіти дошкільнят у ДНЗ сільської місцевості. Чи є вона доречною у використанні обмеженого технічного обладнання?

  • #19

    Анна Русул (Sunday, 17 January 2021 16:25)

    Стаття висвітлює важливі сторони пов'язані з недоліками, що виявилися в ході реалізації дистанційної форми навчання в дошкільному віці та актуалізує пошук шляхів вирішення проблемних аспектів подібного навчання. Дистанційна освіта безумовно має розглядатися в наш час тільки як альтернатива, вимушена міра зпричинена пандемією. На певний проміжок часу дистанційна або змішана форма навчання може замінити звичайний навчальний процес.
    Проте, актуалізація в цей час дистанційної форми навчання створює умови для розвитку інноваційних методик в засвоєнні навчального матеріалу. Усунення недоліків дистанційної форми навчання створює перспективи її поступової реалізації у освітній процес. Не виключено, що дистанційна та змішана форма нвчання стане не тільки допоміжною складовою навчального процесу, але і невід'ємною його частиною, враховуючи подальший розвиток інформаційного суспільства.

  • #18

    Тетяна Слободяник (Saturday, 16 January 2021 09:00)

    Дуже гарна стаття, чітко і зрозуміло. Цілком підтримую автора в тому, що дистанційна освіта для дітей дошкільного віку не дасть таких результатів, як навчання та виховання в садочку. Робота вихователя має бути спрямована на співпрацю з батьками у вигляді порад та рекомендацій щодо навчання дітей того чи іншого віку.

  • #17

    Захарова Катерина (Friday, 15 January 2021 19:26)

    Цікава та змістовна стаття. Але багато сімей у який вдома є ще школярики, робота дорослих і часу на виконання завдання з дошкільником іноді не вистачає, тому сподіваюся, що дистанційна освіта не буде домінуючою. Так як очна освіта для дошкільників це невід'ємна сторона розвитку особистості.

  • #16

    Олена Шамшур (Friday, 15 January 2021 16:19)

    На сьогодні дуже актуальне і дискусійне питання, але, сподіваюся, дистанційне навчання залишиться альтернативною формою освіти. Змішана форма, на мою думку, найоптимальніший варіант.

  • #15

    Оксана Дабич (Friday, 15 January 2021 14:45)

    Змістовна, актуальна стаття!
    Діти сьогодні ростуть в сучасному поогресивному світі, для них цілком природнє цифрове середовище.
    Важливо розуміти, що онлайн- навчання в дошкільному віці, переважно адресовано батькам, як джерело ідей занять вихователів.
    Тому запорукою успіху є вихователі – батьки - діти. Без участі всіх трьох сторін освітній процес вдома не налагодиш.

  • #14

    Світлана Кліманська (Friday, 15 January 2021 14:08)

    Стаття актуальна та цікава на сьогоднішній день.

  • #13

    Яна Рябченко (Friday, 15 January 2021 14:02)

    На сьогоднішній день - це дуже актуальна тема. Дітки як в садочках, так в в школах повинні бачитися й спілкуватися між собою.

  • #12

    Анна Драганець (Friday, 15 January 2021 12:56)

    Цікава стаття, актуальна на сьогодні тема, досить грунтовно та детально розглянуто основні аспекти питання дистанційної освіти. Але сподіваюся,що дистанційне навчання все ж не замінить очне навчання, адже живе спілкування є надзвичайно важливим для соціалізації особистості.

  • #11

    Шаренко Наталія (Friday, 15 January 2021 12:51)

    Стаття змістовна , актуальна , цікава.

  • #10

    Алена Гаврикова (Friday, 15 January 2021 12:07)

    Дякую! Цікава та дуже актуальна стаття. В наш час, а особливо, в період карантинних обмежень, формат он-лайн спілкування з батьками (викладення інформації, консультування, що робили і що вивчили і т. д.) просто необхідний!

  • #9

    Юрчкова Марія (Friday, 15 January 2021 11:28)

    Актуальна тема як для педагогів, так і для батьків. Справді, тільки в тісній співпраці батьків і педагогів будуть гарні і продуктивні результати дистанційного виховання і розвитку малят в умовах пандемії

  • #8

    Сливчак Ірина (Friday, 15 January 2021 11:02)

    Цікава ,актуальна в наш час стаття.

  • #7

    Анна Мала (Friday, 15 January 2021 10:38)

    Так, питання досить актуальне, необхідне та суперечливе в сучасних умовах, але весь час потрібно дотримуватись усих вимог, таких як санітарні норми, раціонально організоване робоче місце, враховувати час перегляду (ураховуючи всі ґаджети) на добу, індивідуальні особливості дітей..... Якщо відповідально відноситись то корисно, якщо стихійно - це проблема покоління.

  • #6

    Данова Тетяна (Friday, 15 January 2021 10:34)

    Актуальна тема на даний період,як тимчасове явище,тому що діти повинні спілкуватись і бачитись в реальному житті,досить згадати скільки радості було у всіх,коли відкрили садочок після карантину

  • #5

    Трощак Анна (Friday, 15 January 2021 10:28)

    Стаття гарна: питання освітлене всебвчно, грунтовно, але я ,особисто, проти дистанційної освіти, я за живн спілкування

  • #4

    Дяченко Тетяна (Friday, 15 January 2021 10:26)

    Дистанційне навчання стає невід'ємною частиною кожної людини!

  • #3

    Бойко Марина (Friday, 15 January 2021 10:12)

    Дистанційна освіта - реальність, актуальність теперішнього часу!

  • #2

    Бойко Марина (Friday, 15 January 2021)

    Дистанційна дошкільна освіта - реалії і актуальність теперішнього часу.

  • #1

    Зима Наталiя (Friday, 15 January 2021 09:59)

    Цiкава, актуальна стаття. Змiстовно викладено + та - дистанцiйного навчання.